Jak říká wikipedia o historii brnění , zbroj je ochranné odění bojovníka, vyrobené nejčastěji z kovu nebo z kůže. Ochrana poskytovaná zbrojí je tzv. ochrana pasivní. Zbroj se v průběhu staletí různě vyvíjela také v závislosti na zeměpisných a kulturních podmínkách.
A vyvíjí se i dnes…
Například Řečtí těžkooděnci se již na přelomu 7. a 8. století př. n. l. chránili lehčí plátovou zbrojí podobnou zbroji středověkých rytířů. Jejími hlavními částmi byl kovový pancíř, chrániče holení, přílba a velký okrouhlý štít.
Nyní se posuneme v časové linii do 21.století.
Evoluce nikdy nespí…
Podmínky boje, se znatelně změnili od vynálezu střelné zbraně. Obrané prostředky jako je neprůstřelná vesta atd. , nejsou primární ochranou pro civilní obyvatelstvo. Také samotná střelná zbranˇ musí být držena legálně, pokud možno seriozním jedincem samozřejmě…
Jenomže to by nebylo “lidstvo”, aby se nemydlilo mezi sebou po staletí třeba obyčejnou cihlou .. Projev agrese a zlosti přebývá a v současné době, také přibývá. Vynalézavost agresorů nezná hranic a pouliční boj , na mnoha místech světa neustále rozvíjí svůj smrtonosný potenciál.
A proto
Do historie “brnění” , vstupuje nekompromisní O-Fu.
Kdo by to byl řekl, že ve 21. století budeme potřebovat moderní “brnění” ? Jaký je to paradox, pro samozvaně vyspělou civilizaci.
O-fu je a není vynález.
V podstatě je to připomínka . Smrtelné body na lidském těle, jsou pořád stejné . Šance na odražení útoku, pomocí sebeobranné pomůcky O-fu se velice překvapivě zvyšují. A nejenom to.
O-fu jako koncept je velice efektivní a multifunkční.
Pojem ” multi-funkčnost” spočívá za prvé v principu instinktivního použití. To znamená v paraxi, že tento prostředek je určen pro úplného laika v sebeobraně a strachuplného jedince .
Odražení útoku nožem , holí nebo pouhým kopem, se stává pro O-fu majitele téměř zábavou.
Pro agresora, který narazí na odpor O-fu se stane jeho vlastní útok noční můrou. Tato věta není obalem a načechranou mašličkou, nýbrž závěr po mnoha testech.
Díky O-fu, se naučíte sebeobranu za pomocí jednoduché instrukce. Takový je základní princip O-fu.
Další “multifunkce” odpovídají technologii 21. století. Alarm v případě nebezpečí například v temné uličce, je jednou z těchto dobových funkcí.
Takový je známý koncept O-fu.
Zdroj informací pochází od tvůrce O-fu a z osobní zkušenosti z období 3. měsíců testování této pomůcky.
Na hlavním, prvotním a hmotném vývoji prvního prototypu se podílel letecký inženýr Jiří Štěpánek.
Dlouholetý spolutvůrce i spoluautor mnoha projektů světoznámého architekta Bořka Šípka.
První známý model O-fu , byl vyroben narychlo pro zachování myšlenky z obyčejné hlíny. Později, již rozlomený prototyp posloužil k prvnímu nákresu.
Demonstrace účinnosti O-Fu na oficiálním kanále youtube-HSCP
Pokud se Vám líbil tento článek , odměňte jej kliknutím na tlačítko. . Děkuji všem.
[button label=”kliknutím odměníte tento článek” link=”http://1ink.cc/sS7Z” target=”_self” color=”green” __fw_editor_shortcodes_id=”9b92ff01d0f57cd709b028c3bd6ad061″ _fw_coder=”aggressive”][/button]
27.10.2017 bolo@zpravodaj-hscp